|
Menu
Wstęp
» Nowe fakty
» Księga Gości
Historia
» Łap
» ZNTK
» Kalendarium ZNTK
Zdjęcia
» Galeria nr 1
» Galeria nr 2
» Galeria nr 3
» Galeria nr 4
» Galeria nr 5
» Galeria nr 6
» Galeria nr 7
Linki
» LO Łapy
» ZNTK Łapy
» CEN Białystok
» Łapy
Strona
» Start:
29.12.2004
» Kontakt: @
» 1024*768
|
Witamy na naszej stronie
Historia Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach to dzieje kilku ludzkich pokoleń, to historia naszych pradziadków, dziadków, rodziców, rodzeństwa. Jest to historia wszystkich mieszkańców Łap żyjących współcześnie, ponieważ historia miasta jest ciągle nierozerwalnie związana z funkcjonowaniem ZNTK. Nie ma chyba w kraju tak wielu przedsiębiorstw, które wywierałyby tak wielki wpływ na rozwój miasta, jego urbanizację szkolnictwo, sport i kulturę.
Tu powstał pierwszy w Polsce zakładowy oddział PTTK (1961), najstarsza w mieście orkiestra dęta (1918), tu działa KS "Pogoń" w dużym stopniu finansowany przez ZNTK. Mówi się, że każdy budynek, który powstawał w mieście w większym lub większym stopniu był partycypowany przez ZNTK.
Był nawet czas, kiedy 80% przedstawicieli łapskich rodzin było związanych w taki lub inny sposób z ZNTK. Od funkcjonowania tej firmy zależał dobrobyt mieszkańców, a co za tym idzie również, rozwój całego miasta. W zasadzie tak jest do dzisiaj. Z całą pewnością żaden z mieszkańców Łap nie wyobraża sobie rozwoju miasta bez istnienia ZNTK. Każdy mieszkaniec Łap, niezależnie od miejsca pracy zawsze interesuje się funkcjonowaniem firmy i co ważne wiele o niej może powiedzieć.
Doceniając rolę, jaką ZNTK spełnia w naszej "małej ojczyźnie" postanowiłam stworzyć stronę poświeconą, temu przedsiębiorstwu i prezentować informacje dotyczące historii ZNTK, jak też informacje dotyczące obecnej działalności firmy. Dotychczas takiej strony w Internecie nie było.
Autorka strony:
Asia Czajkowska
Konkurs
Strona bierze udział w konkursie informatycznym"Moja Szkoła w Internecie" organizowanym przez CEN w Białymstoku.
Autorzy
» Autor strony: Joanna Czajkowska klasa II A, I LO w Łapach - strona autorska
» Materiały do tekstów i zdjęcia do strony udostępnił prof. Marian Olechnowicz, nauczyciel historii » Korzystano również z zasobów archiwalnych ZNTK w Łapach.
|
|